Women’s Boots Winter Leather Shoes Ladies Warm Boots Stylish Zip Shoes for Ladies Without Heel Boot Shoes
Original price was: $ 154.$ 79Current price is: $ 79.
Women’s Boots, Winter Leather Shoes, Ladies Warm Boots, Stylish Zip Shoes for Ladies, Without Heel Boot Shoes
Women’s Boots, Winter Leather Shoes, Ladies Warm Boots, Stylish Zip Shoes for Ladies, Without Heel Boot Shoes





| Weight | 22 g |
|---|---|
| Dimensions | 22 cm |
| Brand Name | XJRHXJR |
| Boot Type | Riding, Equestrian |
| Shaft Material | Synthetic |
| With or install Professional accessories | None |
| Upper coverage | Above the ankle but not to the knee |
| Department Name | Adult |
| Outsole Material | TPU |
| Upper Material | Synthetic |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| CN | Henan |
| Season | Winter |
| Insole Material | Short Plush |
| Upper fixing method | sticking |
| Heel Type | Height Increasing |
| Lining Material | Short Plush |
| Whether waterproof | Yes |
| Whether with metal toe cap | No |
| Gender | Women |
| Boot Height | Ankle |
| Item Type | BOOTS |
| Fashion Element | Zipper |
| Toe Shape | Round Toe |
| Heel Height | Super High (8CM – Up) |
| With Platforms | Yes |
| Platform Height | 3-5cm |
| Style | Street Style |
| is_handmade | Yes |
| Pattern Type | Solid |
| Model Number | women boots |
| Fit | True to Size |
| Closure Type | ZIP |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"countrySizeMap":{"EU":"32","BR":"31","JP":"20","UK":"1","KR":"205","MX":"21","US":"3.5"},"length":{"cm":"20.5","inch":"8.07"},"size":"31","vid":200001014},{"countrySizeMap":{"EU":"33","BR":"32","JP":"20.5","UK":"1.5","KR":"210","MX":"21.5","US":"4"},"length":{"cm":"21","inch":"8.27"},"size":"32","vid":200000331},{"countrySizeMap":{"EU":"33.5","BR":"33","JP":"21","UK":"2","KR":"215","MX":"22","US":"4.5"},"length":{"cm":"21.5","inch":"8.46"},"size":"33","vid":200000332},{"countrySizeMap":{"EU":"35","BR":"33","JP":"22","UK":"2.5","KR":"225","MX":"22.5","US":"5"},"length":{"cm":"22","inch":"8.66"},"size":"34","vid":100010481},{"countrySizeMap":{"EU":"35.5","BR":"33.5","JP":"22.5","UK":"3","KR":"230","MX":"23","US":"5.5"},"length":{"cm":"22.5","inch":"8.86"},"size":"35","vid":200000333},{"countrySizeMap":{"EU":"36","BR":"34.5","JP":"23","UK":"3.5","KR":"235","MX":"23.5","US":"6"},"length":{"cm":"23","inch":"9.06"},"size":"36","vid":200000334},{"countrySizeMap":{"EU":"37","BR":"35","JP":"23.5","UK":"4","KR":"240","MX":"24","US":"6.5"},"length":{"cm":"23.5","inch":"9.25"},"size":"37","vid":100010482},{"countrySizeMap":{"EU":"38","BR":"36","JP":"24","UK":"5","KR":"245","MX":"24.5","US":"7"},"length":{"cm":"24","inch":"9.45"},"size":"38","vid":200000898},{"countrySizeMap":{"EU":"38.5","BR":"36.5","JP":"24.5","UK":"5.5","KR":"250","MX":"25","US":"7.5"},"length":{"cm":"24.5","inch":"9.65"},"size":"39","vid":200000364},{"countrySizeMap":{"EU":"39","BR":"37.5","JP":"25","UK":"6","KR":"255","MX":"25.5","US":"8"},"length":{"cm":"25","inch":"9.84"},"size":"40","vid":100013888},{"countrySizeMap":{"EU":"40","BR":"38","JP":"25.5","UK":"6.5","KR":"260","MX":"26","US":"9"},"length":{"cm":"25.5","inch":"10.04"},"size":"41","vid":100010483},{"countrySizeMap":{"EU":"40.5","BR":"38.5","JP":"26","UK":"7","KR":"265","MX":"26.5","US":"9.5"},"length":{"cm":"26","inch":"10.24"},"size":"42","vid":200000337},{"countrySizeMap":{"EU":"41.5","BR":"40","JP":"26.5","UK":"7.5","KR":"270","MX":"27","US":"10"},"length":{"cm":"26.5","inch":"10.43"},"size":"43","vid":200000338},{"countrySizeMap":{"EU":"42","BR":"40.5","JP":"27","UK":"8.5","KR":"275","MX":"27.5","US":"10.5"},"length":{"cm":"27","inch":"10.63"},"size":"44","vid":100010487},{"countrySizeMap":{"EU":"43","BR":"41","JP":"27.5","UK":"9","KR":"280","MX":"28","US":"11"},"length":{"cm":"27.5","inch":"10.83"},"size":"45","vid":3116},{"countrySizeMap":{"EU":"43.5","BR":"42","JP":"28","UK":"9.5","KR":"285","MX":"28.5","US":"11.5"},"length":{"cm":"28","inch":"11.02"},"size":"46","vid":200000899},{"countrySizeMap":{"EU":"44.5","BR":"42.5","JP":"28.5","UK":"10","KR":"290","MX":"29","US":"12"},"length":{"cm":"28.5","inch":"11.22"},"size":"47","vid":200000339},{"countrySizeMap":{"EU":"45","BR":"43.5","JP":"29","UK":"10.5","KR":"295","MX":"29.5","US":"13"},"length":{"cm":"29","inch":"11.42"},"size":"48","vid":200000900},{"countrySizeMap":{"EU":"46","BR":"44","JP":"29.5","UK":"11.5","KR":"300","MX":"30","US":"13.5"},"length":{"cm":"29.5","inch":"11.61"},"size":"49","vid":100010488},{"countrySizeMap":{},"length":{"cm":"30","inch":"11.81"},"size":"50","vid":200000901}]} |







Reviews
There are no reviews yet.